Мачът от турнира "Джонстън Пейнт Трофи" Акрингтън - Транмиър беше прекратен, след като футболист на домакините пострада тежко при сблъсък с вратаря на съперника. 18-годишният защитник Том Бендер припадна и остана в безсъзнание почти 30 минути. При единоборство младокът беше ударен от стража на гостите Йън Дънбавин.

Близо половин час лекарите на двата отбора му оказваха първа помощ. Беше му поставена кислородна маска на лицето, за да дойде в съзнание. След това линейката откара 18-годишният футболист, който играе в Акрингтън под наем от Колчестър. Сега Бендер е настанен в болницата в Блекбърн.

Резултатите от сканирането на мозъка на младия играч са показали, че няма опасност за живота му. Бендер е младежки национал на Уелс.

"Той е в съзнание и състоянието му е стабилно", заяви тази сутрин мениджърът на Акрингтън Джон Коулмън.
Очаква се момчето да бъде изписано от клиниката до 3-4 дни.

"Преживяхме изключително тревожни минути. На стадиона беше и бащата на Том. Той го придружи в болницата. За 14 години треньорска кариера не съм виждал нещо подобно. Стана ми много лошо и преживявам случилото се тежко, но вярвам, че всичко с него ще бъде наред", добави Коулмън.