Сенегал се наложи над Гамбия с 3:0 в мач от първия кръг в група „C” в турнира за Купата на африканските нации.

Титуляр за Гамбия бе вратарят на Локомотив София – Бабукар Гайе, а защитникът на Лудогорец Ноа Сонко Сундберг остана неизползвана резерва за „скорпионите“.

Сенегал поведе още в третата минута, в която Садио Мане подаде на Пап Гей, а той преодоля Бабукар Гайе за 1:0.

В продължението на първата част Гамбия остана с човек по-малко на терена, след като Ебу Адамс си изкара директен червен картон.

Авансът на сенегалците стана два гола в 52-рата минута. Исмаила Сар изведе в коридор Ламин Камара, който овладя топката и стреля в долния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Бабукар Гайе да отрази (2:0).

Сенегал стигна и до трето попадение, с което сложи окончателно точката на спора в 86-ата минута. Исмаил Якобс комбинира с Илман Ндиайе, който продължи за Ламин Камара, който опъна мрежата на вратаря на Локомотив София.

Следващият двубой на Гамбия е на 19 януари срещу Гвинея, а Сенегал ще се изправи срещу Камерун в същия ден.