Истински скандал се разрази в Румъния, след като полицията в Букурещ обяви, че Футболисти на Динамо (Букурещ) са предоставили на феновете си бомбички, факли и димки, които бяха използвани по време на победата с 1:0 в градското дерби със Стяуа на стадион "Генча".

Заради това си деяние, въпросните играчи на Динамо могат да бъдат наказани с три години затвор. От местната полиция обявиха, че Въпросните футболисти са внесли пиротехническите средства на стадиона с помощта на шалове и топки, и преди началото на мача са ги хвърлили към феновете на трибуните. По време на самото дерби привържениците са хвърляли факли и бомби на терена и тях също ги чака наказание.

Иначе победата за Динамо бе изкована след гол на Торже в 62-ата минута. Така след успеха си "кучетата" се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 47 точки, докато Стяуа се смъкна на шеста позиция с 46 пункта. /БЛИЦ