Наполи се класира за полуфиналите за Купата на Италия. Южняците победиха драматично Интер с 1:0 в четвъртфинален сблъсък. Единственото попадение падна в 3-ата минута на добавеното време и беше дело на Гонсало Игуаин. В следващата фаза Наполи ще се изправи срещу Лацио, като регламентът предвижда два мача на разменено гостуване.

Треньорът на "нерадзурите" Роберто Манчини пусна като титуляри новите попълнения Сантон и Брозович, а 18-годишният Пушкаш за първи път започна от първата минута. Отборът на Рафа Бенитес доминираше на своя "Сан Пауло", но шансове имаха и гостите. Още при първата им опасна контраатака Икарди удари гредата. Пропуски пред Карисо направиха Игуаин и Хамшик. Малко преди почивката Калиду Кулибали от удобна позиция стреля от воле над вратата.  В 61-ата минута бързакът Шакири бе изведен в коридор, стреля силно, но Андухар спаси. Инфарктният финал настъпи в 93-ата минута, когато Игуаин получи топката от Гулам зад защитата на Интер и технично опъна мрежата за крайното 1:0.

Наполи: Андухар, Албиол, Бритос, Стринич, Кулибали, Де Гузман (84 - Гулам), Гаргано, Хамшик (76 - Габиадини), Лопес, Игуаин, Кайехон (73 - Мертенс)

Интер: Карисо, Нагатомо, Сантон (86 - Додо), Ранокия, Жуан, Ернанес (74 - Гуарин), Медел, Шакири, Брожович, Пушкаш, Икарди