Наполи победи Бенфика с 2:1 в контролна среща, играна на стадион "Сан Паоло" в Неапол. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Валон Бехрами в 6-ата минута и на привлечения от Реал (Мадрид) това лято Гонсало Игуаин в 70-ата минута. За аржентинеца това е първо попадение с екипа на Наполи.

За гостите пък се разписа Луизао в 45-ата.

Избранците на Рафаел Бенитес доминираха през по-голямата част от мача и заслужено победиха гостите от Португалия.

Наполи - Бенфика 2:1
1:0 Бехрами (6), 1:1 Луизао (45), 2:1 Игуаин (70)

Наполи: Рейна (Рафаел 46), Место (Маджо 46), Албиол (Гамберини 74), Бритос (Канаваро 46), Сунига (Армеро 46), Инлер (Джемайли 46), Бехрами (Радошевич 79), Кайехон (Новотни 84), Хамшик (Пандев 63), Инсине (Мертенс 46), Игуаин (Калайо 74)

Бенфика: Артур, Гарай, Кортес (Мелгареко 61), Перейра, Родриго (Силвио 46), Гаитан, Матич (Гомес 79), Сюлеймани (Аморим 46), Перес (Джуричич 79), Маркович (Джон 60)

БЛИЦ представя: Световните трансфери