Аполон (Лимасол) се наложи с 2:0 над АПОЕЛ в дербито от четвъртия кръг на плейофите за титлата в първенството на Кипър.

Илиан Илиев започна като титуляр за действащия шампион и остана на терена до 52-ата минута, когато вместо него се появи анголецът Ва. Георги Костадинов пък игра до почивката за АПОЕЛ, след което отстъпи мястото си на Федерико Македа.

"Жълто-сините" бяха по-активни в началото и Гиорги Квилитая прати топката в мрежата в 6-ата минута, но попадението му беше отменено заради игра с ръка. В средата на първата част Хараламбос Кириаку изненада стража на АПОЕЛ Вид Белец с удар извън наказателното поле и откри резултата. Второто попадение отбеляза звездата на тима Йоанис Питас в 87-ата минута.