Арис (Лимасол) победи Аполон (Лимасол) и Илиан Илиев-младши с 2:0 в градското дерби два кръга преди края и запази преднината си от 3 точки пред АПОЕЛ (Никпозия), който с Георги Костадинов в състава си спечели с 2:1 срещу АЕК (Ларнака). Арис има по-добри показатели в преките двубои, но не е ясно как ще се развият последните два кръга.

Илиан Илиев-младши се появи на терена в 85-ата минута за Аполон, но нямаше какво да направи. Арис вече водеше с 2:0, като до 8-ата минута домакините вкараха две попадения чрез Маямбела и Бабицка. В 31-ата минута трети гол на Гомис не бе зачетен заради засада.

Георги Костадинов започна титуляр за АПОЕЛ и остана на терена през всички 90 минути. Гостите поведоха в 15-ата минута, а в 21-ата минута Квилитая пропусна дузпа. АПОЕЛ изравни в 25-ата минута, когато Маркиньос вкара от дузпа. Двали отбеляза втори гол в 54-ата минута и това се оказа победно попадение.