Атанас Илиев и Валентин Антов записаха победи срещу Андрей Гълъбинов и Андреа Христов в двата мача с българско участие в италианската Серия "Б".

Асколи се наложи над Реджина с 2:0, след като откри резултата в 55-ата минута, след като Федерико Диониси намери Фабрицио Каляра, а той се разписа за 1:0. 11 минути по-късно Софиан Бидауи се възползва от асистенция на Фабио Маистро и удвои преднината на домакините и оформи крайното 2:0.

Атанас Илиев влезе в игра в 84-ата минута, докато Гълъбинов остана неизползвана резерва.

Две дузпи донесоха победата на Монца над Козенца (2:0). Първата бе реализирана в 16-ата минута от Матиа Валоти, докато втората бе оползотворена от Кристиан Гиткяер в 64-ата. ВАР отмени попадение на Монца в добавеното време на първата част.

Андреа Христов изигра пълни 90 минути, докато Валентин Антов не се появи на терена.