Българският национал Илия Груев-младши игра цял мач за класическата победа на Лийдс с 3:0 над Кардиф като гост в среща от 27-мия кръг на Чемпиъншип.

23-годишният халф беше един от най-добрите в състава на "белите", а изявите му в защитен план помогнаха на вратаря Йоан Мелие да няма никаква работа, тъй като домакините не успяха да отправят нито един точен удар в хода на мача.

В 74-тата минута Груев получи жълт картон, който бе единственият за тима на Лийдс през целия двубой.

Точни за победата на гостите бяха Патрик Бамфорд и Дан Джеймс през първото полувреме, както и избрания за "Играч на мача" Жоржиньо Рутер през втората част.

В класирането в Чемпиъншип Лийдс заема четвърто място с 51 точки, като изостава с пет от втория Саутхямптън. Кардиф е 12-о място с 37 точки.