Вердер (Бремен) записа трета поредна победа в предсезонните си летни контроли, след като спечели срази носителя на Купата на Франция Тулуза с 5:2 в австрийския курорт Цилертал.

Българският национал Илия Груев-младши се появи в игра за началото на второто полувреме и даде асистенция за третия гол в мрежата на французите.

През първата част двата отбора си размениха по едно попадение. Мамаду Бангре (15) даде аванс на Тулуза, а Романо Шмид изравни десетина минути преди почивката.

В 50-ата минута Никлас Фюлкруг вкара от дузпа и Вердер направи пълен обрат в резултата. Седем минути по-късно Адо Онаиву изравни за 2:2.

В 62-рата минута Илия Груев изпълни ъглов удар, а Давид Ковнацки засече с глава от чиста позиция за 3:2. До края германският тим затвърди успеха си с още два гола. Фюлкруг (73) и Ковнацки (82) бяха точни за крайното 5:2.

Следващата лятна контрола на Вердер е срещу РБ Лайпциг на 28 юли.