Вердер (Бремен) завърши при 2:2 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига.

Българинът Илия Груев изигра 82 минути за гостите и бе сред най-добрите на терена за своя тим.

Борусия поведе в 48-ата минута, след като Йонас Хофман намери френският национал Маркус Тюрам, а той със силен удар от границата на наказателното поле матира Михаел Зетерер и не му остави шанс за реакция.

Малко повече от четвърт час по-късно Вердер изравни. В 65-ата минута Романо Шмид подаде към Марвин Дукш, а той отигра добре от наказателното поле и прати топката в мрежата на Йонас Омлин.

Радостта на гостите продължи едва осем минути. В 73-ата Флориан Нойхаус овладя топката след рикошет и отправи удар по земя от границата на наказателното поле, който бе насочен в долния десен ъгъл, а Цетерер не успя да реагира.

Вердер стигна до изравнително попадение в 89-ата минута след много добра комбинация. Марвин Дукш свали с глава за Никлас Фюлкруг в наказателното поле, нападателят му върна топката, а той с финес вкара в далечния долен ляв ъгъл, с което оформи крайното 2:2.

Вердер е 11-и във временното класиране с 31 точки, на 5 зад седмия Майнц 05. Гладбах е с едно място отгоре и същия актив.