Байер Леверкузен победи Вердер Бремен с 3:2 като гост в двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата. Българският национал Илия Груев започна като титуляр за "бременските музиканти" и остана на терена 77 минути.

Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута, когато Никлас Фюлкруг намери Марвин Дукш в наказателното поле, а той не остави шанс на вратаря на Леверкузен Лукаш Храдецки.

Само след четири минути последва отговорът на гостите от Леверкузен. Мичъл Бакер си освободи пространство в наказателното поле и засече топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Иржи Павленка.

Второто полувреме започна по-добре за Байер. "Аспирините" направиха пълен обрат в 56-ата минута, когато точен бе Джереми Фримпонг.

В 83-ата минута Адам Хложек засече с глава центриране и увеличи преднината на Байер на два гола. Три минути след това последва дузпа за Вердер, която бе реализира от Никлас Фюлкруг. Домакините обаче не успяха да създадат нищо повече до края на двубоя и да стигнат поне до точката.

Байер Леверкузен е 9-и в класирането с 34 точки, а Вердер е 11-и с 30.