Българският нападател Илиян Мицански заби два гола при убедителната победа с 5:0 на ФСВ Франкфурт като гост на Ханза (Рощок) в мач от 31-ия кръг на Втора Бундеслига. След успеха ФСВ Франкфурт се отдалечи от зоната на изпадащите и събра 33 точки и временно е на 10-о място, преди останалите мачове от кръга. Ханза остава на 17-а позиция с 26 точки и е един от двата изпадащи към момента. Последен е Алемания Аахен с 25 точки. Йелен изведе тима от Франкфурт напред в резултата в 5-ата минута. Мицански се разписа в 57-ата и 64-ата минута, а до края на мача два гола вкара и Жу-Тае Юн. Българинът получи и жълт картон. От началото на пролетния дял на сезона Мицански има 11 мача и 8 гола за ФСВ Франкфурт.

Лидер във Втора Бундеслига продължава да бъде Гройтер Фюрт, който победи с 2:1 Санкт Паули. Асен Караславов влезе в игра в 89-ата минута на мястото на Жералд Асамоа. Гройтер Фюрт има 67 точки, втори с мач по-малко е Айнтрахт Франкфурт с 62, трети е Фортуна Дюселдорф с 57./БЛИЦ