Лацио победи Болоня с 2:0 като гост в среща от 27-ия кръг на Серия "А".
По този начин "римските орли" се укрепиха на четвъртата позиция във временното класиране. Те имат 53 точки. Лидерът Ювентус има 67, вечният враг Рома е с 59, третият Наполи има 57 т. Болоня остава 16-и с 28 точки.

В герой на мача се превърна Чиро Имобиле, който заби и двата гола. Гостите започнаха агресивно и поведоха още в 9-ата минута. След продължително разиграване в половината на домакините Сенад Лулич овладя топката и центрира пред вратата на Болоня. Там непокрит беше оставен Имобиле и с глава отклони топката в мрежата за 0:1.

После столичани изпуснаха поне още три чисти гола, преди Чиро да сложи точка на спора. Това се случи четвърт час преди края, когато Имобиле беше изведен от Сергей Милинкович-Савич сам срещу вратаря Антонио Миранте и хладнокръвно го преодоля за 0:2.