Нападателят на Олимпиакос Мехди Тареми иска временно да прекрати футболната си кариера и да се присъедини към въоръжените сили на Иран във войната срещу САЩ и Израел.
33-годишният бивш играч на Порто и Интер е заявил не шефовете си, че възнамерява да застане до военното командване и армията в критичния момент за родината си, пише турското издание „Хаберлер“.
Официални лица от Иранската футболна федерация са опитали да убедят Тареми да остане в Гърция и с изявите си да защитава иранската чест.
„Това е моментът, в който моят народ и страната ми се нуждаят най-много от мен“, гласял твърдият отговор на нападателя.
Информацията от Турция беше опровергана от агента на иранския футболист Федерико Пасторело.
„В последните часове циркулира информация, която не отговаря на истината. Мехди е фокусиран върху работата си в Олимпиакос и професионалната си кариера. В този деликатен период е важно да се избягват подобни интерпретации“, заяви италианският футболен мениджър на стори в „Инстаграм“.
Мехди Тареми премина от Интер в Олимпиакос в края на летния трансферен прозорец на 2025 г. С екипа на гръцкия тим до момента е изиграл 31 мача във всички турнир, в които е вкарал 16 гола и е направил 5 асистенции.