ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Андрес Иниеста направи три асистенции и вкара гол за победата са Барселона с 4:0 над Леванте в мач от 13 кръг на испанската Примера дивисион.

12-ата победа на каталунците от 13 мача от старта на сезона им даде аванс от 11 точки пред третия в класирането Реал (Мадрид) и три пред втория в подреждането Атлетико (Мадрид).

И четирите попадения в срещата бяха реализирани след почивката. Меси откри резултата в 47-ата минута, а четири минути по-късно удвои.

Иниеста се разписа в 57-ата минута, а в 63-ата подаде за попадението на Фабрегас. Почти безгрешната игра на Барселона беше увенчана от Виктор Валдес, който спаси дузпа на Хосе Баркеро в края.

18-ият и 19-ият гол на Меси от началото на сезона го доближиха само на три попадения от рекорда на Герд Мюлер, който преди 40 години е вкарал 85 гола в рамките на календарната година. За момента 25-годишният Меси има 70 попадения за Барселона и 12 за Аржентина от началото на 2012 г.

Райо Валекано – Майорка 2:0
1:0 Леонардо Баптистао (87), 2:0 Андрия Делибашич (90)
Малага – Валенсия 4:0
1:0 Франсиско Портийо (8), 2:0 Хавиер Савиола (75), 3:0 Роке Санта Крус (81), 4:0 Иско (90+1)
Атлетик (Билбао) – Депортиво (Ла Коруня) 1:1
1:0 Оскар де Маркос (24), 1:1 Абел Агилар (52)
25.11.12
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Севиля 4:0
1:0 Радамел Фалкао (22-дузпа), 2:0 Емир Спахич (40), 3:0 Коке (44), 4:0 Миранда (90+2)
25.11.12
22:00 ч.
Леванте – Барселона 0:4
0:1 Лионел Меси (47), 0:2 Лионел Меси (51), 0:3 Иниеста (57), 0:4 Сеск Фабрегас (63)
26.11.12
22:00 ч.
Сарагоса – Селта (Филм +)
Баланс: 66 мача, 25 победи за Сарагоса, 19 равенства, 22 победи за Селта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК