Интер продължава неубедителото си представяне и записа четвърти пореден мач без победа в Серия “А”. В среща от 21 кръг “нерадзурите” направиха нулево равенство като домакин на последния в класирането Катания. Тимът от Милано няма победа от началото на годината – две загуби и две равенства в първенството и поражение за Купата на Италия.

Още преди мача атмосферата на “Джузепе Меаца” беше ннапрегната, тъй като феновете на Интер организираха протест при посрещането на клубния автобус. Те настояват за оставката на генералния директор Марко Фасоне.

“Нерадзурите” имаха предимство в мача, но рядко застрашаваха вратата на Алберто Фрисон през първото полувреме. В началото на втората част грешка в защитата на домакините позволи на Катания да направи първата си опасност и Гонсало Бергесио стреля в гредата. Дори и направените промени в състава на Интер не доведоха до гол във вратата на гостите.

Ливорно сложи край на серията си от пет поредни загуби и победи Сасуоло с 3:1 в дербито на новаците. Домакините вкараха три гола в първите 26 минути чрез Леандро Греко, Паулиньо и Марко Бенаси. Доменико Берарди върна едно попадение от дузпа до края на първата част. Въпреки успеха Ливорно остана в зоната на изпадащите, където е и Сасуоло.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
25.01.14
19:00 ч.
Наполи – Киево 1:1
0:1 Дженаро Сардо (18), 1:1 Раул Албиол (88)
25.01.14
21:45 ч.
Лацио – Ювентус 1:1
1:0 Антонио Кандрева (27-дузпа), 1:1 Фернандо Йоренте (60)
26.01.14
13:30 ч.
Верона – Рома 1:3
0:1 Адем Ляич (45), 1:1 Емил Холфредсон (49), 1:2 Жервиньо (60), 1:3 Франческо Тоти (83)
Сампдория – Болоня 1:1
1:0 Маноло Габиадини (62), 1:1 Алесандро Диаманти (90-дузпа)
26.01.14
16:00 ч.
Интер – Катания 0:0
26.01.14
16:00 ч.
Каляри – Милан 1:2
1:0 Марко Сау (28), 1:1 Марио Балотели (87), 1:2 Джампаоло Пацини (89)
26.01.14
16:00 ч.
Ливорно – Сасуоло 3:1
1:0 Леандро Греко (5), 2:0 Паулиньо (11), 3:0 Марко Бенаси (26), 3:1 Доменико Берарди (29)