Холандският халф на Интер Уесли Снайдер бе наказан за два мача, след като аплодира иронично и наруга съдията Джанлука Роки при изгонването си по време на дербито с Милан (2:0) в неделя.

Санкцията на Снайдер не е единствена за “нерадзурите”. Клубът е глобен със 7000 евро, тъй като тифозите хвърляха запалки по терена и запалиха факли на трибуните. 2500 евро е наказанието за това, че отборът закъсня с две минути за излизането си за второто полувреме.

Само с предупреждение се отърва защитникът Марко Матераци, който отбеляза радостта си от победата в дербито с маска на премиера на Италия и собственик на Милан Силвио Берлускони. Бразилският бранител Лусио получава автоматично наказание от един мач, тъй като по време на дербито с “росонерите” получи два жълти картона./БЛИЦ