Интер успя да се измъкне от загубата при визитата си на Катания, след като в мач 27-ия кръг на Серия "А" се добра щастливо до победата с 3:2 след пълен обрат.

Домакините поведоха на пръв поглед убедително за по-малко от 20 минути игра на "Стадио Анджело". Гонзало Бергесио откри още в 7-ата, а в 19-ата Джовани Маркезе удвои.

Гостите от Милано обаче изиграха по-добро второ полувреме, в което закономерно отбелязаха три попадения. Първо Родриго Паласио асистира на Рикардо Алварес за 1:2 в 52-ата, а след това самият той възстанови равенството след асистенция на Алваро Перейра в 70-ата.

Изглеждаше, че срещата ще завърши при този резултат. В продължението обаче Паласио наказа грешка на защитата на домакините за успеха с 3:2 с второто си попадение в срещата.

Благодарение на трите точки възпитаниците на Андреа Страмачони заемат вече четвъртото място с 47 точки, колкото има и следващия Лацио. Катания пък остава на седма позиция с 42 точки.

Милан – Лацио 3:0
1:0 Джампаоло Пацини (40), 2:0 Кевин-Принс Боатенг (44), 3:0 Джампаоло Пацини (60)
03.03.13
13:30 ч.
Торино – Палермо 0:0
03.03.13
16:00 ч.
Сиена – Аталанта 0:2
0:1 Бонавентура (3), 0:2 Бонавентура (68)
03.03.13
16:00 ч.
Болоня – Каляри 3:0
1:0 Тайдер (5), 2:0 Диаманти (18), 3:0 Паскуато (90)
03.03.13
16:00 ч.
Фиорентина – Киево 2:1
1:0 Паскал (4), 1:1 Кофи (38), 2:1 Ларондо (78)
03.03.13
16:00 ч.
Катания – Интер 2:3
1:0 Бергесио (7), 2:0 Маркезе (19), 2:1 Алварес (52), 2:2 Паласио (70), 2:3 Паласио (90)
Баланс: 93 мача, 39 победи за Рома, 22 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ