Интер спечели трудно с 1:0 домакинството си на Лече в мач от 30-ия кръг на Серия “А”. С трите точки шампионът на Италия се доближи на две от големия съперник и лидер Милан, който снощи падна от Палермо с 0:1. В следващия кръг миланските грандове се изправят един срещу друг.

Голът на “нерадзурите” реализира Джампаоло Пацини в 52-ата минута. Той бе изведен добре от Горан Пандев и вкара своя 12-и гол в шампионата.

В друг интересен мач Ювентус записа труден успех с 2:1 като домакин на Бреша. Това бе първа победа за "Старата госпожа" след четири мача. Домакините откриха резултата в 24-ата минута с точен изстрел на Милош Красич, но допуснаха изравняване в 43-ата минута след попадение на Едер. Капитанът на "бианконерите" Алесандро Дел Пиеро с красив гол в 67-ата минута спаси тима от нов резил и запази шансовете за класиране в евротурнирите.

Националът Валери Божинов не игра при победата на Парма над Сампдория с 1:0. Победният гол вкара защитникът Кристиан Дзакардо в 65-ата минута./БЛИЦ