Интер се доближи само на 2 точки от лидера в касирането на Серия "А" Милан, след като победи с 2:0 като гост Сампдория в среща от 27-ия кръг на италианското първенство. Първият гол бе на Уесли Снайдер в 73-ата минута, а Самуел Ето'о реализира второто попадение.

След успеха Интер събра 53 точки и измести от второто място Наполи, който е с 52. Днес неаполитанците гостуват на Милан в дербито на кръга.

В 16-ата минута Снайдер стреля от фаул, но вратарят на "моряците" Джанлука Курчи спаси. В 29-ата минута се стигна до сериозна опасност за вратата на Интер след изпълнение на ъглов удар и голямо разбъркване. Даниеле Манини стреля към вратата на гостите, но Жулио Сезар бе на мястото си. В 39-ата минута чудесен шанс за гол се откри пред Рето Циглер, но ударът му бе блокиран от бранител на Интер. В 41-ата минута Самуел Ето'о стреля от границата на наказателното поле по земята, но Курчи не бе затруднен. В последната минута на първото полувреме Ето'о се озова в отлична позиция, но не успя да нанесе хубав удар и Курчи улови топката.

В 60-ата минута Снайдер нанесе опасен шут, но в аут. Две минути след това Макароне бе изведен очи в очи с Жулио Сезар, но бразилският страж не позволи да бъде преодолян. В 73-ата минута Уесли Снайдер с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар откри резултата в полза на шампионите. Минута преди края Ето'о не успя да се разпише от отлична позиция, като Курчи за пореден път се намеси прекрасно. В добавеното време Ето'о за пореден път стреля към противниковата врата, но стражът на домакините отново отрази. В заключителните секунди на мача камерунецът отново се измъкна от защитата на Сампдория и този път с удар отблизо реализира за крайното 2:0./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 27 КРЪГ
От 26 февруари (събота)
Ювентус - Болоня 0:2
0:1 Марко Ди Вайо (49), 0:2 Марко Ди Вайо (66)

От 27 февруари (неделя)
Катания - Дженоа 2:1

0:1 Антонио Флоро Флорес (20), 1:1 Макси Лопес (52), 2:1 Гонсало Бергесио (56)

Бари - Фиорентина 1:1
0:1 Алберто Джилардино (21), 1:1 Абделкадер Гезал (86)

Бреша - Лече 2:2
1:0 Андреа Карачоло (17), 2:0 Давиде Дзоболи (18), 2:1 Даниеле Корвия (31), 2:2 Джани Мунари (70)

Каляри - Лацио 1:0
1:0 Андре Диаш (40-автогол)

Чезена - Киево 1:0
1:0 Луис Хименес (89-дузпа)

Палермо - Удинезе 0:7
0:1 Антонио ди Натале (10), 0:2 Алексис Санчес (19), 0:3 Алексис Санчес (28), 0:4 Антонио ди Натале (41), 0:5 Алексис Санчес (42), 0:6 Алексис Санчес (48), 0:7 Антонио ди Натале (60-дузпа)

Рома - Парма 2:2
1:0 Франческо Тоти (19-дузпа), 2:0 Жуан (36), 2:1 Амаури (74), 2:2 Амаури (79)

На 27 февруари (неделя) от 21:45 часа
Сампдория - Интер 0:2
0:1 Уесли Снайдер (73), 0:2 Самуел Ето`о (90)

На 28 февруари (понеделник) от 21:45 часа