Интер победи с 4:3 Тотнъм в най-резултатната среща от вечерта в Шампионската лига. Шампионът поведе с 4:0 до 35-ата минута, но Гарет Бейл се разписа три пъти за англичаните и направи загубата на тима си по-почетна.

Головата серия започна 37-годишният капитан на нерадзурите Хавиер Санети, който завърши успешно комбинация между Коутиньо и Самуел Ето’о. За него това е първи гол в турнира от 11 години и го превръща в най-възрастният голмайстор в историята на Шампионската лига.

Двубоят за Тотнъм свърши в осмата минута, когато вратарят Еурелио Гомес фаулира Йонатан Биабиани в наказателното поле и бе изгонен, а Ето’о вкара отсъдената дузпа.

В 14-ата резултатът стана 3:0, след като Деян Станкович направи отлично двойно подаване съм Самуел Ето’о, завършило с точен изстрел на сърбина. В 35-ата пък камерунецът Ето’о, който вече бе направил две асистенции, вкара и втория си гол.

След почивката Интер намали темпото и спря да бележи, оставяйки Тотнъм да вкара цели три попадения чрез Гарет Бейл. Уелският национал записа хеттрик, след като се разписа в веднъж в 52-ата минута и два пъти в добавеното време на срещата./БЛИЦ

ИНТЕР - ТОТНЪМ 4:3
1:0 Санети (2), 2:0 Ето'о (11), 3:0 Станкович (14), 4:0 Ето'о (35), 4:1 Бейл (52), 4:2 Бейл (90), 4:3 Бейл (90)

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву (61 - Киву) , Санети, Станкович (50 - Сантон), Биабиани (75 - Кордоба), Снайдер, Коутиньо, Ето'о

ТОТНЪМ: Гомес, Хътън, Галас, Басонг, Асу-Екото, Ленън, Джинас, Хъдълстоун (60 - Паласиос), Бейл, Морич (8 - Кудичини), Крауч (67 - Кийн)

Жълти картони: Киву (Интер), Паласиос (Тотнъм)
Червени картони: Гомеш (Тотнъм)
Стадион: „Джузепе Меаца”, Милано
Съдия: Дамир Скомина, Словения