Шампионът Интер победи трудно у дома Каляри с минималното 1:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А” и се доближи на само две точки от градския съперник и лидер във временното класиране Милан.

Още в самото начало „нерадзурите” взеха инициативата и откриха резултата в своя полза само след 7 минути игра. Играчите на Леонардо получиха право да изпълнят фаул малко вдясно от наказателното поле на сардинците. Пряк свободният удар бе изпълнен бързо, като Карджа бе изведен на чиста позиция в пеналтерията на гостите, след което стреля, но ударът му бе блокиран от бранител. Топката обаче отново попадна в Карджа, който пак стреля, при което топката рикошира в тялото на Андреа Ранокия и влетя в мрежата за 1:0. В този момент Ранокия бе в засада, но това не бе забелязано от съдиите. До края на първото полувреме домакините пропуснаха още две изгодни възможности за гол, след като Пацини и Ето’о не намериха целта.

След почивката „нерадзурите” бяха тотално преобразени и не приличаха на себе си. Гостите от остров Сардиния бяха пълни господари на терена и само късметът донесе победата на домакините. Каляр установи масиран натиск и бе близо до изравняване, но великолепните изяви на вратаря Жулио Сезар го предотвратиха.

В последните минути Интер успя да накъса играта чрез многобройни тактически фаулове и така спечели ценни три точки в борбата им за титлата. С успеха си „нерадзурите” се изкачиха на второто място във временното класиране с 50 точки и на само два пункта от лидера и градски съперник Милан, който утре гостува на Киево. Поражението пък остави Каляри на 9-ото място с 35 точки. /БЛИЦ