Интер успя с големи мъки да се класира за полуфинала за Купата на Италия. “Нерадзурите” биха драматично Болоня с 3:2 след продължения.

Иначе мачът на “Сан Сиро” започна отлично за домакините, които поведоха в 34-ата минута. Фреди Гуарин получи топката на границата на наказателното поле, финтира двама защитници и с фамозно изпълнение опъна мрежата за 1:0. Почти толкова красиво беше и второто попадение на Интер. В 77-ата минута бърза контра свари неподготвена отбраната на Болоня. Родриго Паласио препарира отдалеч безпомощния вратар на гостите Федерико Алярди – 2:0.

Комфортната преднина успокои момчетата на Андрея Страмачиони и те бяха наказани. Италианският национал Алесандро Диаманти в 80-ата минута изпълни перфектно пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията – 2:1. Вина за втория гол на Болоня носи стражът на Интер Самир Ханданович. Словенецът само изгледа в 84-ата минута как Габиадини отблизо вкара за 2:2 и изпрати мача в продължения.

Андреа Ранокия се превърна в герой за “нерадзурите”, след като вкара победния гол в 120-ата минута. Десният бек засече с глава центриране от корнер и прехвърли падналия на тревата Алярди – 3:2 за Интер! На полуфинала Интер ще се изправи срещу победителя от двойката Фиорентина – Рома.

Интер: Ханданович, Ранокия, Силвестре, Жуан, Джонатан (87-Мудингай), Санети, Бенаси (46-Камбиасо), Перейра, Гуарин, Роки (60-Паласио), Касано

Болоня: Алярди, Сьоренсен, Портанова, Антонсон (69-Коне), Мота, Перес, Гуаренте (46-Пациенца), Морлео, Диаманти, Паскуато (55-Габиадини), Джилардино