Интер дръпна с 10 точки на върха на класирането в Серия “А”, след като в мач от 23 кръг се наложи с 3:0 над Каляри, а Милан направи 0:0 като гост на Болоня.

Шампионите на Италия откриха резултата още в 6-ата минута, когато се разписа Горан Пандев, а в 20-ата Валтер Самуел уврои. “Нерадзурите” вкараха ранен гол и през второто полувреме, Диего Милито се разписа в 47-ата минута.

Вторият в класирането Милан не успя да победи Болоня като гост и двата тима завършиха без отбелязан гол. Така “росонерите” рискуват да загубят второто си място в таблицата, ако в късния мач Рома победи Фиорентина.

Лацио се оказа под чертата на изпадащите, след като допусна домакинско поражение с 0:1 от Катания. Единственият гол в мача бе реализиран от новото попълнение на сицилианците Макси Лопес. Това бе първото попадение на бившия нападател на Барселона в Серия “А”.

Сампдория измести Ювентус от зоната даващо право на участие в евротурнирите след победата си с 2:1 като гост на Сиена и се възползва по перфектен начин от вчерашното равенство на “Старата госпожа” в Ливорно. Удинезе пое глътка свеж въздух и напусна зоната на изпадащите след победа с 3:1 над Наполи и хеттрик на Антонио ди Натале./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
От 6 февруари (събота)
Палермо – Парма 2:1
1:0 Единсон Кавани (62), 1:1 Джонатан Биабиани (72), 2:1 Симплисио (87)

Ливорно – Ювентус 1:1
1:0 Антонио Филипини (26), 1:1 Никола Легроталие (42)

От 7 февруари (неделя)
Аталанта – Бари 1:0
1:0 Симоне Тирибоки (83)

Интер – Каляри 3:0
1:0 Горан Пандев (6), 2:0 Валтер Самуел (20), 3:0 Диего Милито (47)

0:1 Макси Лопес (63)

Дженоа – Киево 1:0
1:0 Марко Роси (63)

Удинезе – Наполи 3:1
1:0 Антонио ди Натале (7), 1:1 Кристан Маджо (21), 2:1 Антонио ди Натале (90), 3:1 Антонио ди Натале (90+2)

Сиена – Сампдория 1:2
0:1 Даниеле Гасталдело (3), 0:2 Никола Поци (77), 1:2 Масимо Макароне (82)