Интер победи Фиорентина с 1:0 в днешното дерби от 14 кръг на Серия “А” и записа осми пореден мач в италианското първенство без загуба. Успехът на шампионите дойде след попадение на Диего Милито от дузпа пет минути преди края. Аржентинецът сам си спечели наказателният удар, след като бе фаулиран в наказателното поле от Комото

Ювентус загуби с 2:0 при гостуването си на Каляри, след като допусна голове на Нене и Матри. Така “Старата госпожа” позволи на Интер да се отдалечи на 8 точки в класирането. Освен това “бианконерите” дават шанс на Милан да ги измести от второто място, тъй като по-късно днес “росонерите” гостуват на предпоследния Катания.

Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Рома победи Аталанта като гост с 2:1 след обрат. “Бергамаските” откриха резултата в 13-ата минута чрез Чероволо, но попадения на Вучинич и Перота донесоха успеха на “вълците”. Лацио, който е в една група с Левски, направи домакинско 0:0 срещу Болоня.

Валери Божинов не бе в групата на Парма за домакинското равенство 1:1 с Наполи. “Дуковете” стигнаха до точката след гол на Аморузо от дузпа пет минути преди края, след като Денис бе дал авант на “сините” в 32-ата минута.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 14 КРЪГ
От събота, 28 ноември
Удинезе – Ливорно 2:0
1:0 Антонио ди Натале (29), 2:0 Антонио Флоро Флорес (40)

Дженоа – Сампдория 3:0
1:0 Омар Милането (10-дузпа), 2:0 Марко Роси (53), 3:0 Рафаеле Паладино (75-дузпа)