Шампионът Интер би много трудно Удинезе като гост с 3:2 в мач от 26-ия кръг на италианската Серия “А”. Треньорът на “нерадзурите” Жозе Моуриньо изгледа мача от трибуните заради наказание, а на скамейката на Интер диригент бе помощникът Бепе Барези.

Още във 2-ата минута Антонио ди Натале вкара за Удинезе и домакините поведоха с 1:0. В 6-ата минута с чудесен плътен удар от двайсетина метра Марио Балотели простреля препарирания Самир Ханданович за 1:1. В 16-ата минута Балотели бе на косъм от ново попадение, но снарядът му от 30 метра профуча покрай вратата. В 21-ата минута комбинация Милито - Пандев - Майкон бе завършена с прекрасно воле от бразилския ляв бек на шампионите, който оплете по чудесен начин топката в горния ъгъл за 2:1 в полза на Интер. В последните секунди на първата част гостите нанесоха нов удар - Балотели центрира отляво и Диего Милито с глава прати топката за 3:1.

В 52-ата минута Ди Натале стреля от фаул и топката срещна ръката на Балотели, който изграждаше стената пред Сезар. След това топката срещна дясната греда, а след това Пепе с глава я прати зад голлинията. Реферът обаче даде сигнал за наказателен удар, който Тото Ди Натале превърна в гол. Веднага последва натиск на Удинезе, като в 55-ата минута Алексис Санчес от близо с глава стреля, но право в ръцете на вратаря на Интер. В 82-ата минута ветеранът Марко Матераци се появи на мястото на Балотели, като това бе юбилеен мач №300 в Серия "A" за защитника.

Милан надви с 3:1 Аталанта като домакин и продължи да преследва Интер в борбата за титлата. Главно действащо лице в мача отново бяха бразилските звезди Роналдиньо и Алешандре Пато. Рони бе в основата на трите гола, като дори пропусна третата си дузпа за 2010 година, докато Пато се разписа на два пъти, но след това се контузи и със сигурност пропуска важните мачове с Рома и Манчестър Юнайтед. Марко Бориело (Милан) и Хайме Валдес (Аталанта) отбелязаха другите попадения в срещата.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 26 КРЪГ
От 27 февруари (събота)

Катания – Бари 4:0
1:0 Адриан Рикиути (4), 2:0 Кристиан Есекил Яма (40), 3:0 Такаюки Моримото (81), 4:0 Хорхе Андрес Мартинес (90)
Лацио – Фиорентина 1:1
1:0 Себастиано Сивилия (7), 1:1 Кейрисон (90+1)
От 28 февруари (неделя)
Милан – Аталанта 3:1
1:0 Пато (30), 2:0 Пато (41), 2:1 Валдес (56), 3:1 Бориело (62)
Дженоа – Болоня 3:4
1:0 Суасо (8), 1:1 Бушче (11), 2:1 Скули (18), 2:2 Адаилтон (28), 3:2 Суасо (38), 3:3 Адаилтон (56), 3:4 Адаилтон (79-д)
Киево – Каляри 2:1
1:0 Паула (33), 1:1 Астори (51), 2:1 Греноче (78)
Удинезе – Интер 2:3
1:0 Симоне Пепе (2), 1:1 Балотели (6), 1:2 Майкон (21), 1:3 Диего Милито (45), 2:3 Антонио ди Натале (52-дузпа)
Наполи – Рома 2:2
0:1 Баптища (59-д), 0:2 Вучинич (65), 1:2 Денис (75), 2:2 Хамшик (90-дузпа)
Парма – Сампдория 1:0
1:0 Дзакардо (54)
Ливорно – Сиена 1:2
1:0 Лукарели (11-дузпа), 1:1 Калайо (79), 1:2 Макароне (90)

От 21:45 часа Ювентус - Палермо