Интер и Рома постигнаха победи в срещите си от отложения още в началото на сезона първи кръг в Серия „А”, докато Лацио се издъни и не можа да се доближи до лидерите в класирането.

Интер обърна у дома Лече с 4:1 и се изкачи до петото място във временното класиране. Мачът започна с натиск на „нерадзурите”, но те допуснаха грешка в 20-ата минута, когато Ободо изведе на чиста позиция Луис Муриел и последният реализира за 0:1. Авансът на гостите се запази до 34-ата минута, когато Майон асистира за изравнителния гол на Джампаоло Пацини за 1:1. След почивката в 49-ата минута Интер стигна до пълния обрат след гол на Диего Милито, който се възползва от подаване на Алварес и вкара за 2:1. Това попадение окончателно сломи гостите, които инкасираха нови два гола до края на мача. В 73-ата минута Естебан Камбиасо получи пас от Юто Нагамото и вкара за 3:1, а в 81-ата минута Рикардо Алварес оформи крайното 4:1 след нова асистенция на Нагамото. След успеха си Интер събра 26 точки и е на пето място в класирането, на само 9 точки от лидера Милан. Лече пък е на последната позиция с едва 9 спечелени пункта.

Рома спечели с 2:0 при гостуването си на Болоня и също се доближи до челниците в класирането. Точни за успеха на „римските вълци” бяха Родриго Тадей в 17-ата минута и Пабло Освалдо в 40-ата минута след асистенция на Ерик Ламела. Домакините пък доиграха мача в числено намален състав, след като Портанова получи директен червен картон в 78-ата минута. След загубата си Болоня остана на 17-о място с 15 точки, докато Рома е седма позиция с 24 точки.

Неочаквано пък Лацио се издъни у дома срещу Киево и спечели само точка след 0:0. „Римските орли” бяха по-активният тим през целия мач, но така и не успяха да преодолеят стража на „летящите магаренца” Сорентино. С прибавената точка Лацио вече има 30 и си остава на четвърто място във временното на класиране с изоставане от 4 пункта спрямо лидера Милан. Киево е на 12-о място с 20 точки.

Каляри – Милан 0:2
0:1 Франческо Писано (4-авт.), 0:2 Златан Ибрахимович (60)
21.12.11
19:00 ч.
Удинезе – Ювентус 0:0
21.12.11
21:45 ч.
Аталанта – Чезена 4:1
0:1 Антонио Кандрева (12), 1:1 Герман Денис (17-дузпа), 2:1 Гуидо Марилунго (18), 3:1 Гуидо Марилунго (44), 4:1 Федерико Пелусо (71)
21.12.11
21:45 ч.
Болоня – Рома 0:2
0:1 Родриго Тадей (17), 0:2 Пабло Освалдо (40)
21.12.11
21:45 ч.
Интер – Лече 4:1
0:1 Луис Муриел (20), 1:1 Джампаоло Пацини (34), 2:1 Диего Милито (49), 3:1 Естебан Камбиасо (73), 4:1 Рикардо Алварес (81)
21.12.11
21:45 ч.
Лацио – Киево 0:0
21.12.11
21:45 ч.
Наполи – Дженоа 6:1
1:0 Единсон Кавани (12), 2:0 Марек Хамшик (17), 3:0 Единсон Кавани (24), 3:1 Кристобал Хоркера (27), 4:1 Горан Пандев (45), 5:1 Валтер Гаргано (49), 6:1 Хуан Зунига (80)
21.12.11
21:45 ч.
Новара – Палермо 2:2
0:1 Карлаберто Луди (20-авт.), 0:2 Николас Бертоло (73), 1:2 Андреа Мацарани (77), 2:2 Марко Ригони (85)
21.12.11
21:45 ч.
Парма – Катания 3:3
1:0 Франческо Модесто (5), 1:1 Серхио Алмирон (22), 2:1 Джонатан Бибиани (23), 3:1 Серджо Флокари (44), 3:2 Франческо Лоди (74-авт.), 3:3 Андреа Кателани (85)