Интер и Рома записаха издънки след невероятни голови спектакли в срещите им от 21-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Нерадзурите” не успяха да победят у дома Палермо и се стигна до подялба на точките след шоу с 8 гола за крайното 4:4. Мачът се игра при силен снеговалеж на „Джузепе Меаца”. Гостите от Сицилия повеждаха на два пъти след попадения на Андреа Мантовани в 17-ата и Фабрицио Миколи в 52-ата минути, но Интер изравняваше чрез Диего Милито в 22-ата и от дузпа 55-ата минути. Аржентинският национал вкара и другите два гола за „нерадзурите” в 61-ата и 69-ата минути, докато Фанрицио Миколи оформи своя хеттрик с голове в 66-ата и 85-ата минути за крайното 4:4. След подялбата на точките Интер остана пети с 36 точки, докато Палермо е осми с 28 пункта.

По същото време пък Рома загуби гостуването си на Каляри с 2:4 в друг голов спектакъл от кръга. Тиаго Рибейро изведе Каляри напред още в 6-ата минута, но "вълците" от Рим успяха да обърнат резултата с попадения на Жуан в 13-ата и на Фабио Борини в 34-ата минута. В 41-ата минута обаче Маурисио Пинийя изравни, а след почивката домакините реализираха още две попадения за пълния обрат. В 49-ата минута с втория си гол в мача Тиаго Рибейро даде аванс на тима от Сардиния за 3:2, а в последната 90-а минута резервата Албин Екдал оформи крайното 4:2. С победата си Каляри се изкачи на 10-о място с 26 точки, докато Рома е на шеста позиция с 31 пункта.

В другите срещи от кръга, които не бяха отложени заради лошите метеорологични условия в Италия, Наполи подели у дома точките с Чезена след 0:0, а Удинезе надви с 2:1 Лече, в чийто редици не бе завърналият се този трансферен прозорец Валери Божинов.

Удинезе - Лече 2:1
1:0 Микеле Пациенца (2), 1:1 Давид Ди Микеле (26), 2:1 Антонио Ди Натале (37)
Интер - Палермо 4:4
0:1 Андреа Монтовани (17), 1:1 Диего Милито (22), 1:2 Фабрицио Миколи 52), 2:2 Диего Милито (55-дузпа), 3:2 Диего Милито (61), 3:3 Фабрицио Миколо (66), 4:3 Диего Милито (69), 4:4 Фабрицио Миколи (85)
01.02.12
21:45 ч.
Каляри - Рома 4:2
1:0 Тиаго Рибейро (6), 1:1 Жуан (13), 1:2 Фабио Борини (34), 2:2 (34), 2:2 Маурисио Пинийя (41), 3:2 Тиаго Рибейро (49), 4:2 Албин Екдал (90)