Интер и Ювентус завършиха 0:0 в дербито от 8-ия кръг на Серия „А”. Срещата на "Сан Сиро" оправда очакванията, че ще се превърне в здрава битка. Двата тима удариха по една греда. „Нерадзурите” могат повече да съжаляват за ремито, тъй като не успяха да се върнат на върха и остават трети със 17 точки, на една зад Фиорентина. Те обаче са без победа вече в 3 поредни срещи.

Серията на Ювентус без загуба в Дербито на Италия достигна 6 мача, като последното поражение на отбора е от 2010-а година. Шампионите обаче остават във втората половина на класирането, като с 9 точки заемат 14-о място.

В 33-ата беше най-чистото положение за Интер. Тогава Брозович завъртя топката отляво и потърси далечния ъгъл, но Буфон успя леко да докосне с върха на пръстите си, за да избие в напречната греда.

В 69-ата минута пък късметът беше на страната на домакините. Мората запази отлично топката в наказателното поле и я отклони към свободния Кедира. Германецът обаче стреля в гредата от голова позиция.

Интер: Ханданович, Сантон, Миранда, Мурийо, Жезус, Мело (64 - Гуарин), Медел (90+2 - Кондогбиа), Брозович, Перишич, Йоветич (92  - Паласио), Икарди

Ювентус:  Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Евра, Кедира, Маркизио, Погба, Куадрадо, Дзадза (78 -  Дибала), Мората (71 - Манджукич)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
17.10.15
19:00 ч.
Рома - Емполи 3:1
1:0 Миралем Пянич (56), 2:0 Даниеле Де Роси (59), 3:0 Мохамед Салах (69), 3:1 Марсел Бюхел (75)
17.10.15
21:45 ч.
Торино - Милан 1:1
0:1 Карлос Бака (63), 1:1 Даниеле Басели (73)
Аталанта - Капри 3:0
1:0 Маурисио Пиния (7), 2:0 Алехандро Гомес (43), 3:0 Лука Чегарини (63-дузпа)
18.10.15
16:00 ч.
Фрозиноне - Сампдория 2:0
1:0 Лука Паганини (54), 2:0 Федерико Диониси (55)
18.10.15
16:00 ч.
Дженоа - Киево 3:2
0:1 Алберто Палоски (1), 1:1 Леонардо Паволети (13), 2:1 Серж Гакпе (17), 2:2 Серджо Пелисиер (77), 3:2 Панайотис Тахцидис (90+2)
18.10.15
16:00 ч.
Наполи - Фиорентина 2:1
1:0 Лоренцо Инсиние (46), 1:1 Никола Калинич (73), 2:1 Гонсало Игуаин (75)
18.10.15
16:00 ч.
Сасуоло - Лацио 2:1
1:0 Доменико Берарди (7-дузпа), 2:0 Симоне Мисироли (60), 2:1 Андерсон (67)
18.10.15
16:00 ч.
Верона - Удинезе 1:1
1:0 Джампаоло Пацини (41-дузпа), 1:1 Сирил Теро (84)
18.10.15
21:45 ч.
Интер - Ювентус 0:0

КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА И СТАТИСТИКА ОТ МИНАЛИТЕ СЕЗОНИ - ТУК

Юве спря Интер към върха с 0:0

Интер и Ювентус завършиха 0:0 в класическия сблъсък на Серия А и това спря домакините към първото място в класирането.

Двубоят обаче бе равностоен, така че развръзката му е заслужена. Двата тима удариха по една греда, като Нерадзурите не успяха да се върнат на върха и остават трети със 17 точки, на една зад Фиорентина. Те обаче са без победа вече в 3 поредни срещи.

За домакините Стеван Йоветич се възстанови и започна в атака, а Иван Перишич също стартира. Марсело Брозович пък бе предпочетен в халфовата линия вместо Жофри Кондогбиа. За гостите Симоне Дзадза се появи вместо Паоло Дибала. Клаудио Маркизио бе титуляр след повече от месец.

В 4-ата минута Куадрадо бе изведен добре в дясната част на наказателното поле и стреля силно в близкия ъгъл, но Ханданович изби без проблеми. Малко след това Симоне Дзадза опита да изкара топката извън стадиона с разочароващ изстрел, а за домакините Стеван Йоветич не бе точен от свободен удар.

Като цяло до около 20-ата минута двубоят се развиваше равностойно, преди домакините да станат доста по-опасни в средата на първата част.

Първо нерадзурите поискаха дузпа, когато след центриране отдясно на Брозович и отклоняване на Икарди, топката срещна ръката на Бонучи, който обаче действа абсолютно неволно, така че реферът изглеждаше прав. Малко след това Йоветич бе изведен в наказателното поле леко по диагонала, но Киелини и Буфон бяха достатъчно съобразителни и успяха да го затворят.

В 33-ата Интер бе най-близо до гол. Тогава Брозович завъртя топката отляво и потърси далечния ъгъл, но Буфон успя леко да докосне с върха на пръстите си, след което кълбото се отби в напречната греда. Малко след това Икарди бе много близо да засече подаване на Йоветич, но не успя да го направи и така паузата дойде при 0:0.

Скоро след подновяването на играта Ювентус пак имаше шанс. Дзадза подаде добре на Куадрадо, който опита да преодолее Ханданович с изстрел през краката, но топката се отби първо в единия, а след това и в другия крак на словенеца и излезе в корнер.

Последва намеса и на Буфон малко след това, но Старата госпожа определено стартира по-добре след паузата и атакуваше по-често. Все пак атаките на Интер не бяха безопасни и в 58-ата минута Йоветич накара националния вратар на Италия отново да се намесва.

Маркизио бе неточен от дистанция, а в 69-ата минута късметът покри домакините. Мората запази отлично топката в наказателното поле и я отклони към свободния Кедира, чийто удар обаче се отби от дясната греда на вратата. Германецът определено трябваше да вкара.

След това темпото стана малко по-ниско преди в края Интер да заиграе по-активно. Домакините пропуснаха два добри свободни удара, след като първо Йоветич стреля в стената, а Перишич прати топката малко над гредата.

Юве създаде напрежение на два пъти в оставащото време, но нямаше кой да нанесе решаващия удар и в крайна сметка може би закономерно, двубоят завърши без победител.

Интер – Ювентес 0:0

Интер: Ханданович, Сантон, Миранда, Мурийо, Хесус, Мело (64 Гуарин), Медел (92 Кондогбиа), Брозович, Перишич, Йоветич (92 Паласио), Икарди
Ювентус: Буфов, Бардзали, Бонучи, Киелини, Евра, Кедира, Маркизио, Погба, Куадрадо, Дзадза (78 Дибала), Мората (71 Манджукич)