Интер и Ювентус завършиха 0:0 в дербито на 6-ия кръг на италианската Серия "А". Равенството на стадион "Джузепе Меаца" в Милано позволи на Интер да се изкачи на втора позиция в класирането с 11 точки, колкото имат още третият в подреждането Наполи и четвъртият Милан. Водач е Лацио с 13 точки. Ювентус се изкачи от 12-а на 7-а позиция с 8 точки.

В 31-ата минута Биабиани трябваше да напусне терена заради контузия. На негово място Рафа Бенитес пусна аржентинеца Диего Милито. Веднага след смяната Винченцо Якуинта се възползва от хубаво подаване на Милош Красич и прати топката във вратата, но голът бе отменен заради засада. Преди това, в 22-ата минута, Якуинта бе много близо до откриване на резултата, но не успя да засече ниско центриране на активния Красич.

Четвърт час след почивката Милош Красич отправи опасен удар към противниковата врата след прекрасна индивидуална акция, но стражът на Интер Жулио Сезар спаси. Домакините отговориха с пропуск на бразилския защитник Майкон в 67-ата минута. В 78-ата минута сантиметри не достигнаха на влезлия в игра като резерва Милито да се разпише след отлично подаване на халфа Естебан Камбиасо. Оставащите минути не достигнаха на двата отбора да се преборят за победата и нулевото равенство се запази до края./БЛИЦ