Ювентус и Интер завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на италианската Серия "А" . И двата гола бяха отбелязани от аржентинци. Новото попълнение на „нерадзурите” Лукас Подолски направи своя официален дебют.

Германският национал, който дойде в Интер като преотстъпен от Арсенал, беше оставен на резервната скамейка, но се появи на терена в 54-ата минута на мястото на Кузманович.

Всичко започна отлично за италианския шампион. Карлос Тевес даде ранен аванс на Старата госпожа. Аржентинецът беше точен още в 5-ата минута. Той получи перфектен пас близо до вратата от Артуро Видал и простреля Ханданович за 1:0. Асистентът му пък в 25-ата и в 33-ата минута не успя да преодолее стража от удобни позиции. Секунди по-късно Пол Погба излезе сам срещу Ханданович, но словенецът отново беше безпогрешен.

В 64-ата минута Мауро Икарди беше изведен отляво в наказателното поле, напредна и стреля под плонжа на вратаря Джанлуиджи Буфон за крайното 1:1. В 81-ата минута Подолски проби отляво и изведе Икарди в чиста позиция. Оставеният непокрит аржентинец обаче пропусна да донесе победата на Интер.

Гостите завършиха мача с 10 души, след като Матео Ковачич получи червен картон в 86-ата минута. Хърватинът повали грубо Стефан Лихщайнер и главният съдия Банти побърза да му покаже директен червен картон.

След равенството 1:1 интригата в Серия А се заплете. Изпуснатата победа на Юве съкрати разликата с втория във временното класиране. Старата госпожа остава лидер, но вече има само една точка преднина пред втория Рома. Тимът от Торино е с 40, а "вълците" с 39. Интер е чак на 12-ото място с 22 точки.

Ювентус - Интер 1:1
1:0 Карлос Тевес (5), 1:1 Мауро Икарди (64)

Ювентус: Буфон, Лихщайнер, Евра, Бонучи, Киелини, Пирло, Видал (78 - Перейра), Маркизио, Погба, Тевес, Йоренте (63 - Мората)

Интер:
Ханданович, Кампаняро, Ранокия, ДАмброзио, Жуан, Ернанес (85 - Освалдо), Кузманович (54 - Подолски), Медел, Гуарин, Ковачич, Икарди (90 - Мвила)

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 17 КРЪГ
05.01.15
21:45 ч.
Лацио - Сампдория 3:0
1:0 Марко Пароло (38), 2:0 Фелипе Андерсон (41), 3:0 Филип Джорджевич (66)
Дженоа - Аталанта 2:2
0:1 Давиде Запакоста (37), 0:2 Макси Моралес (49), 1:1 Иаго Фалке (51), 2:2 Алесандро Матри (69)
06.01.15
16:00 ч.
Милан - Сасуоло 1:2
1:0 Андреа Поли (9), 1:1 Никола Сансоне (28), 1:2 Симоне Дзадза (68)
06.01.15
16:00 ч.
Палермо - Каляри 5:0
1:0 Михел Морганела (5), 2:0 Езекиел Муньос (10), 4:0 Пауло Дибала (33-дузпа, 72), 5:0 Едгар Барето (84)
Чезена - Наполи 1:4
0:1 Хосе Койехон (29), 0:2 Гонсало Игуаин (41), 0:3 Марек Хамшик (64), 0:4 Гонсало Игуаин (72), 1:4 Франко Бриенца (75)