Интер допусна изненадваща домакинска загуба от Болоня с 0:1 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия „А” и се отдалечи на 4 точки от третото място във временното класиране, на което в момента се намира градския съперник Милан.

Още през първото полувреме гостите надиграха „нерадзурите”, чийто фенове ги освиркваха мощно от трибуните на „Сан Сиро”. Футболистите на Андреа Страмачони така и не намериха път през сгъстената отбрана на Болоня.

Единственото и победно попадение за Болоня реализира Алберто Джилардино в 57-ата минута. След това „нерадзурите” се опитаха да създадат натиск и да стигнат поне до изравнително попадение, но така и не успяха да го направят.

В 70-ата минута удар на Гуарин бе спасен от стража на гостите, а малко по-късно Ковачич шутира в аут от изгодна ситуация. На няколко пъти удари на играчи на домакините бяха блокирани от бранителите на Болоня, а в даденото от рефера продължение Паласио, Камбиасо и Ранокиа на два пъти пропуснаха да се разпишат.

След загубата си Интер се смъкна до пето място в подреждането с 47 точки. Болоня пък се изкачи на 10-а позиция с 35 точки и вече е на 11 пункта над опасната зона.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
08.03.13
21:45 ч.
Дженоа – Милан 0:2
0:1 Джампаоло Пацини (22), 0:2 Марио Балотели (60)
09.03.13
21:45 ч.
Удинезе – Рома 1:1
0:1 Ерик Ламела (20), 1:1 Луис Муриел (62)
10.03.13
13:30 ч.
Аталанта – Пескара 2:1
0:1 Гаетано Д`Агостино (26), 1:1 Херман Денис (31-дузпа), 2:1 Херман Денис (67)
Киево – Наполи 2:0
1:0 Букари Драме (12), 2:0 Сирил Терео (43)
10.03.13
16:00 ч.
Каляри – Сампдория 3:1
1:0 Виктор Ибаро (18), 2:0 Виктор Ибаро (52), 3:0 Виктор Ибаро (72), 3:1 Макси Лопес (90-дузпа)
10.03.13
16:00 ч.
Палермо – Сиена 1:2
1:0 Анселмо (44), 1:1 Иночент Емегара (51), 1:2 Алесандро Розина (71-дузпа)
10.03.13
16:00 ч.
Парма – Торино 4:1
0:1 Марио Сантана (56), 1:1 Амаури (77), 2:1 Никола Сансоне (80), 3:1 Амаури (84), 4:1 Амаури (90+1)
Лацио – Фиорентина 0:2
0:1 Стевен Йоветич (20), 0:2 Адем Ляич (50)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ