Интер победи Аталанта с 1:0 в 1/4-финал за Купата на Италия и продължава в следващата фаза на турнира.

Мачът започна без сериозни голови опасности в първия половин час, а в 30-ата минута реферът подмина игра с ръка в наказателното поле на Аталанта.

Десет минути по-късно Хакан Чалханоглу отправи бомбен удар от дистанция, но топката се отби в дясната греда.

Минута след подновяването на играта Лаутаро Мартинес падна в наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.

Аталанта пропусна най-доброто си положение в 54-ата минута, в която Йоаким Мееле стреля над вратата от удобна позиция.

Само три минути по-късно Интер откри резултата след комбинация между Лаутаро Мартинес и Матео Дармиан, завършил с удар в очертанията на вратата за 1:0.

До края двата тима не успяха да създадат нещо, което да доведе до промяна на резултата и Интер продължава към 1/2-финалите на турнира за Купата на Италия.