Интер Маями спечели с 3:1 гостуването си на Ди Си Юнайтед от американската Мейджър Лийг Сокър (МЛС). Отборът, собственост на Дейвид Бекъм, беше без контузения Лионел Меси. С гол на Леонардо Кампаня и два на Луис Суарес „чаплите“ обаче стигнаха до успеха. Преди това домакините бяха повели чрез Джаред Страуд.

Мачът започна чудесно за домакините, които откриха резултата четвърт час след първия съдийски сигнал. Джаред Страуд беше изпуснат от защитата на Интер Маями и порази целта за 1:0. В средата на първата част обаче Луис Суарес и компания възстановиха равенството, след като Леонардо Кампаня се разписа в 24-ата минута.

След почивката гостите стигнаха до трите точки с два гола на Луис Суарес (72, 85). В края на редовното време Ди Си Юнайтед остана с човек по-малко. Педро Сантош си изпусна нервите и получи директен червен картон.

С успеха Интер Маями събра 10 точки и е лидер в Източната конференция на МЛС. Ди Си Юнайтед е седми с актив от 5 точки.