Интер обърна като домакин Лацио от 0:1 до 2:1 в среща от 19-ия кръг на Серия „А” и го изпревари на четвъртото място във временното класиране.

Мачът на „Джузепе Меаца” започна равностойно, като в 12-ата минута Томазо Роки от гостите удари страничната греда. След половин час игра „римските орли” поведоха в резултата, след като Ледесма намери на изгодна позиция Томазо Роки, който вкара за 0:1. Последва натиск на „нерадзурите” и те успяха да го материализират минута преди края на първото полувреме, след като Диего Милито направи двойно подаване с Рикардо Алварес и с мощен удар изравни за 1:1. След почивката Интер продължи да търси по-настървено гола и постигна целта си в 63-ата минута, когато Джампаоло Пацини реализира за пълния обрат – 2:1. Малко след това Лацио обаче можеше много да изравни, но Мирослав Клозе стреля слабо в ръцете на Жулио Сезар. До края на мача възпитаниците на Клаудио Раниери успяха да запазят крехкия си аванс и да се поздравят с трите точки.

С победата си Интер събра 35 точки и излезе на четвърто място във временното класиране, изпреварвайки именно Лацио, който със своите 33 пункта се смъкна на пета позиция.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 19 КРЪГ
21.01.12
19:00 ч.
Рома - Чезена 5:1
1:0 Франческо Тоти (1), 2:0 Франческо Тоти (8), 3:0 Фабио Борини (9), 3:1 Едер (58), 4:1 Жуан (62), 5:1 Миралем Пянич (70)
21.01.12
21:45 ч.
Аталанта - Ювентус 0:2
0:1 Щефан Лихтщайнер (55), 0:2 Емануеле Джакерини (82)
Лече - Киево 2:2
0:1 Алберто Палоски (3), 0:2 Алберто Палоски (24), 1:2 Андреа Еспозито (30), 2:2 Давид ди Микеле (90)
22.01.12
16:00 ч.
Новара - Милан 0:3
0:1 Златан Ибрахимович (57), 0:2 Робиньо (74), 0:3 Златан Ибрахимович (90)
22.01.12
16:00 ч.
Палермо - Дженоа 5:3
0:1 Родриго Паласио (13), 1:1 Игор Будан (26), 2:1 Матиас Силвестре (37), 3:1 Андреа Мантовани (42), 3:2 Родриго Паласио (49-дузпа), 4:2 Фабрицио Миколи (75), 5:2 Джулио Милиачо (84), 5:3 Бошко Янкович (89)
22.01.12
16:00 ч.
Сиена - Наполи 1:1
1:0 Емануеле Калайо (67), 1:1 Горан Пандев (86)
22.01.12
16:00 ч.
Удинезе - Катаня 2:1
1:0 Пабло Армеро (20), 2:0 Антонио ди Натале (53), 2:1 Франческо Лоди (90-дузпа)