Интер обърна с 3:1 Удинезе на стадион "Фриули" в двубой от отложения 33-и кръг на Серия "А". Звездата на гостите Уесли Снайдер изригна и в рамките на 17 минути вкара повече голове, отколкото в първите си 16 мача от Калчото за този сезон. Холандският плеймейкър първо изравни в 10-ата минута, след като Данило даде преднина на "фриуланите" още в 6-ата, а в 27-ата с технично прехвърляне направи обрата пълен - 1:2. Третото попадение за "нерадзурите" падна в 37-ата минута, вкара го Рикардо Алварес - 1:3.

Успехът доближи момчетата на Андреа Страмачони само на три точки от третото място, даващо право за участие в Шампионската лига, като изравниха днешния си съперник. Третият Лацио е с 55 точки, след като по-рано днес отстъпи с 1:2 на Новара. Пред Интер е още и Наполи, който е с 54 точки. Лидерът Ювентус (със 71 точки) и Милан (68) играят по-късно днес мачовете си.

Рома разочарова феновете си за втори път в рамките на няколко дни. След тежкото поражение с 0:4 от Ювентус в края на миналата седмица, днес "вълците" отстъпиха с 1:2 у дома на Фиорентина и на практика се простиха с надеждите си за 3-ото място в крайното класиране, даващо право на участие в Шампионската лига.

За "виолетовите" обаче това беше много важна победа, с която те почти си осигуряват оставане в италианския елит и през следващия сезон.

Срещата на "Олимпико" в Рим започна кошмарно за домакините. Още във 2-ата минута черногорският нападател на Фиорентина Стеван Йоветич откри резултата с глава. В 71-ата Франческо Тоти направи 1:1, а крайното 1:2 оформи Андреа Лазари в 92-ата минута.

След загубата Рома се смъкна на 7-ото място в класирането с 50 точки. Фиорентина пък се изкачи на 14-ата позиция с 41 и е на 6 точки от зоната на изпадащите.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
24.04.12
19:30 ч.
Каляри – Катания 3:0
1:0 Тиаго рибейро (21), 2:0 Маурицио Пинила (79), 3:0 Виктор Ибарбо (90)
Новара – Лацио 2:1
1:0 Мадибо Диаките (35 - авт.), 1:1 Антонио Кандрева (37), 2:1 Джузепе Маскара (79)
25.04.12
16:00 ч.
Сиена – Болоня 1:1
1:0 Матиа Дестро (52), 1:1 Алесандро Диаманти (69)
25.04.12
16:00 ч.
Удинезе – Интер 1:3
1:0 Данило (6), 1:1 Уесли Снайдер (10), 1:2 Уесли Снайдер (28), 1:3 Рикардо Алварес (37)