Интер спечели трудно с 1:0 при визитата си на Емполи в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А” и се върна на върха във временното класиране.

Домакините от Тоскана играха много добре през първата част, в добавеното време на която обаче инкасираха попадение. Аржентинският нападател Мауро Икарди (45+1) вкара гола за „нерадзурите” след асистенция на хърватина Иван Перишич.

Две минути след подновяването на играта гостите можеха да сложат точка на спора чрез Ляич, но шутът му беше отразен от Скорупски. В 73-ата минута дойде най-спортният момент в мача. Пучарели беше повален в наказателното поле и футболистите на Емполи поискаха дузпа, но не получиха такава. До края гостите задържаха крехката си преднина и спечелиха трите точки.

С успеха си „нерадузирте” се върнаха на първото място в класирането с 39 точки. Серията от четири победи на Емполи бе прекъсната и тимът заема осма позиция с 27 точки.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
05.01.16
21:45 ч.
Дженоа – Сампдория 2:3
0:1 Роберто Сориано (18), 0:2 Едер (39), 0:3 Роберто Сориано (49), 1:3 Леонардо Паволети (69), 2:3 Леонардо Паволети (81)
06.01.16
13:30 ч.
Удинезе – Аталанта 2:1
1:0 Сирил Теро (23), 2:0 Стипе Перица (45+2), 2:1 Марко д'Алесандро (75)
06.01.16
16:00 ч.
Киево – Рома 3:3
0:1 Умар (7), 0:2 Флоренци (37), 1:2 Палоши (44), 2:2 Дайнели (58), 2:3 Фалке (71), 3:3 Пепе (85)