Интер запази интригата на върха след победа у дома над Киево с 1:0, в среща от 23-ия кръг на Серия „А”. Ценното попадение бе дело на Мауро Икарди.

Домакините владееха инициативата през първото полувреме, но така и не успаха да достигнат до попадение.

Съпротивата на Киево бе сломена едва след подновяването на играта.

В 48-ата минута Мауро Икарди бе на точното място при разбъркване в наказателното поле на гостите и с мощен шут отблизо вкара единствения гол в срещата. Асистира му Жоао Миранда, чийто изстрел се превърна в пас.

След попадението гостите се отвориха повече, но това не бе достатъчно и Интер взе ценни точки след зловещите разгроми от Ювентус и Милан с по 3:0, както и след равенството 1:1 с Карпи.

Италия, 23 кръг

Сасуоло - Рома 0:2, Фрозиноне - Болоня 1:0, Емполи - Удинезе 1:1, Фиорентина - Карпи 2:1, Верона - Аталанта 2:1, Интер - Киево 1:0, Ювентус - Дженоа 1:0, Лацио - Наполи 0:2, Палермо - Милан 0:2, Сампдория - Торино 2:2

Класиране след 23 кръг: 1.Наполи 54 точки, 2.Ювентус 51, 3.Фиорентина 45, 4.Интер 44, 5.Рома 44, 6.Милан 39 и други