Интер победи Удинезе с 2:1 като гост в мач от 33-ия кръг на Серия "А". С този успех "нерадзурите" се изкачиха на седмо място във временното класиране с 48 точки. Те обаче бяха улеснени да бият на "Фриули" и от главния съдия, който остави домакините с 9 души на терена. Първо в 41-ата минута беше изгонен за втори жълт картон Маурицио Домици. В 59-ата минута предрочно в съблекалнята го последва и съотборникът му Емануел Агиеманг-Баду.

Мауро Икарди откри за гостите от дузпа в 48-ата минута, но ветеранът Тото ди Натале успя да изравни в 50-ата. За нападателя това е гол №205 в Серия "А" от 419 мача. По този начин Ди Натале се изравни с Роберто Баджо във вечната голмайсторска листа. Божествената опашка е също с 205 попадения, но отбелязани в 452 мача.

В 65-ата минута в игра се появи резервата на Интер Лукас Подолски, който смени Фреди Гуарин. Секунди след влизането си на терена германецът опъна мрежата зад стража на Удинезе Орестис Карнезис за крайното 1:2.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 33 КРЪГ
28.04.15
21:45 ч.
Удинезе - Интер 1:2
0:1 Мауро Икарди (48-дузпа), 1:1 Антонио ди Натале (50), 1:2 Лукас Подолски (66)