Интер надви у дома Селтик с минималното 1:0 и с общ резултат 4:3 се класира за 1/8-финалите на Лига Европа. Първата среща в Глазгоу бе завършила със зрелищно равенство 3:3.

"Детелините" играха с човек по-малко от 37-ата минута, когато Върджил ван Дайк бе изгонен от игра след фаул срещу Маури Икарди и втори жълт картон. Гостите на два пъти претендираха за дузпи, но претенциите им не бяха приети след падания на Стюарт Армстронг и Джон Гуидети.

С човек повече на терена Интер продължи да диктува нещата на терена след почивката, когато вратарят на гостите Гордън се отличи с няколко страхотни спасявания след шутове на Ернанеш, Икарди и Шакири. Превъзходството на домакините си каза думата в 88-ата минута, когато Фреди Гуарин с шут от далечна дистанция не остави шансове на Гордън и оформи крайното 4:3.

Така Интер се класира за 1/8-финалите, които се играят на 12 и 19 март. Жребият за тях е в петък от 14:00 часа.

1cel.jpg__________.jpgИНТЕР - Селтик 1:0
(3:3 в първия мач, общ резултат 4:3)
1:0 Фреди Гуарин (88)