Интер победи Лацио с 3:1 като гост в дерби от предпоследния кръг на италианската Серия "А". С този успех "нерадзурите" прекъснаха черна серия от осем поредни двубоя без успех и четири поредни поражения.

Това беше първият им успех от 12 март насам, когато разгромиха Аталанта със 7:1.

Иначе всичко започна добре за "римските орли", които поведоха в 18-ата минута от дузпа. Нарушението беше извършено срещу Фелипе Андерсон, а Балде Кейта от "бялата точка" реализира за 1:0.

След половин час игра обаче Иван Перишич центрира перфектно от корнер и качи топката на главата на Марко Андреоли, който опъна мрежата на Лацио за 1:1.

В 37-ата минута дойде и пълният обрат. След пробив отляво и центриране Уесли Хьод от домакините си заби автогол в опита си да изчисти - 1:2!

В 56-ата минута само гредата спаси гостите след шут на Чиро Имобиле. Само 10 по-късно Лацио остана с 10 души на терена, след като Балде Кейта получи втори жълт картон за симулация.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Едер довърши "орлите", разписвайки се за 1:3.

В 78-ата минута Сенад Лулич също получи втори жълт картон и остави Лацио да завърши мача с 9 души.

Интер остава седми в класирането с 59 точки, Лацио е четвърти със 70 точки.