Интер отново се хвърли в битката за първите места в Серия "А", надделявайки като домакин над Сампдория с 3:1 в мач от 26-ия кръг на Серия "А". За гостите това бе осми пореден мач без победа, което сериозно трябва да ги замисли за оцеляването им в първенството.

Данило Д'Амбросио откри в 23-ата минута за Интер. След дълъг пас от корнер в наказателното поле, топката бе отклонена към него в малкото наказателно поле и той с безмилостно воле откри резултата.

В 57-ата Миранда бе най-съобразителен в наказателното поле, получавайки пас на главата си и направи резултата 2:0.

Третият гол за Интер бе дело на Маурицио Икарди, който овладя преди половината на гостите, надбяга двама защитници, нахл, в наказателното поле и вкара по земя в левия ъгъл.

Сампдория успа да върне едно попадение в 90-ата минута чрез Фабио Куакриарела, който надбяга двама защитници на домакините и мушна от границата на наказателното поле.

Интер е четвърти с 48 точки, докато Сампдория е над чертата за изпадане, заемайки 17-о място с 25 - с мач повече и 3 точки над Фрозиноне.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!