Интер прекъсна серията си от пет поредни загуби като гост и се наложи с 2:1 над Фиорентина във Флоренция. Двубоят, който донесе едва втората домакинска загуба на “виолетовите” през този сезон, беше част от 24 кръг на Серия “А”.

“Нерадзурите” започнаха силно мача и още в 13-ата минута Родриго Паласио удари гредата на вратата на Нето. В 34-ата минута Паласио откри резултаата, след като спря на гърди пас на Фреди Гуарин и прати топката в мрежата на домакините.

Само минута след почивката Фиорентина изравни. Хуан Куардадо се разписа с удар от 25 метра, а вратарят на Интер Самир Ханданович наглед можеше да реагира и по-добре ситуацията. След това попадение “виолетовите” започнаха да контролират мача, но противно на развитието Интер стигна до гол.

25 минути преди края Юто Нагатомо центрира отляво към точката за изпълнение на дузпа, където топката беше засечена от резервата Мауро Икарди. До края на мача тимът на Винченцо Мотела не успя да стигне до нов изравнителен гол.

Фиорентина – Интер 1:2
0:1 Родриго Паласио (34), 1:1 Хуан Куардадо (47), 1:2 Мауро Икарди (65)