Интер разнебити на свой терен Парма с 5:0 в среща от 17-ия кръг на Серия „А”.

Срещата на „Джузепе Меаца” се разви прекрасно за „нерадзурите’, които поведоха още в 13-ата минута, когато Рикардо Алварес центрира към аржентинския нападател Диего Милито, който отблизо се разписа за 1:0. Пет минути по-късно Тиаго Мота отправи бомбен изстрел от далечно разстояние и препарира вратаря на „дуковете” Миранте за 2:0. В 41-ата минута преднината на домакините стана класическа, след като Диего Милито засече центриране на Майкон отдясно и вкара с глава втория си гол в мача – 3:0.

След почивката възпитаниците на Клаудио Раниери продължиха да са пълни господари на терена и в 56-ата минута Милито асистира на партньора си в атаката на „нерадзурите” Джампаоло Пацини, който също се разписа, за да доведе нещата до 4:0. Постепенно Интер намали оборотите, но въпреки това играчите на Франко Коломба трудно стигаха до опасности пред вратата на Жулио Сезар. В 79-ата минута Матео Фараони реализира за 5:0 и оформи пълния разгром на „дуковете”.

С успеха си Интер събра 29 пункта и продължава да е на пето място, но вече само на точка от четвъртия Лацио. Парма пък си остана на 13-а позиция с 19 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
07.01.12
19:00 ч.
Сиена - Лацио 4:0
1:0 Матия Десто (11), 2:0 Емануеле Калайо (35-дузпа), 3:0 Емануеле Калайо (45+4), 4:0 Матия Десто (81)
07.01.12
21:45 ч.
Интер - Парма 5:0
1:0 Диего Милито (13), 2:0 Тиаго Мота (18), 3:0 Диего Милито (41), 4:0 Джампаоло Пацини (56), 5:0 Матео Фараони (79)