Интер разпиля у дома Болоня с 6:1 в мач от междинния 14-и кръг на италианската Серия "А" и излезе на четвърта позиция във временното класиране.

Болоня изненадващо поведе в 22-ата минута, когато Рикардо Орсолини стреля, топката се отклони в Хараламбос Ликоянис и навести мрежата на безпомощния Онана.

Домакините отвърнаха в 26-ата минута с изравнителен гол на Един Джеко след удар от движение. Десет минути по-късно Федерико Димарко изпълни пряк свободен удар като по учебник и с удар по земя под стената се разписа за обрат на „нерадзурите“.

Хакан Чалханоглу центрира от ъглов удар в 42-ата минута, а Лаутаро Мартинес бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава заби в мрежата на Скорупски за 3:1.

Федерико Димарко удвои головата си сметка в мача три минути след началото на второто полувреме, засичайки отбита топка във вратата на гостите.

Интер получи дузпа в 59-ата минута за игра с ръка на Хоакин Соса, а Лаутаро Мартинес се разписа от бялата точка за 5:1.

В 76-ата минута Един Джеко подаде на празна врата на Робин Госенс, а германецът без проблеми оформи крайното 6:1.

Интер можеше да стигне и до седмо попадение в 84-ата минута, но Кристиян Аслани уцели левия страничен стълб с удар от границата на наказателното поле.

След успеха "нерадзурите" са четвърти с 27 точки. Болоня е на 13-ата позиция с 16.

В други мачове от кръга Торино срази на свой терен Сампдория с 2:0, а Фиорентина надви с 2:1 гостуващия Салернитана.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!