Интер победи като домакин Болоня с 3:0 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия “А”. Тиаго Мота отбеляза две попадения, а едно добави Марио Балотели. В 29-ата минута Мота получи топката пред наказателното поле на гостите и с премерен изстрел с левия крак намери мрежата за 1:0. Секунди след това Деян Станкович можеше да увеличи аванса на 17-кратните шампиони на Италия, но сръбският халф стреля неточно с глава.

В 52-ата минута Милито центрира отдясно и Балотели без проблеми направи 2:0. В 85-ата минута Мота вкара втория си гол в мач и фиксира крайния резултат – 3:0 за Интер.

Милан постигна много трудна победа с 3:2 като гост на Каляри. Марко Бориело и Клаас Ян Хунтелаар на два пъти даваха преднина на гостите, но Даниеле Рагацу и Алесандро Матри изравняваха, преди да се стигне до 38-ата минута, когато бранителят Давиде Астори си отбеляза нелеп автогол, който се оказа решаващ.
През втората част Нелсон Дида на няколко пъти запази резултата и "росонерите" вече имат актив от 63 точки, като продължават да изостава на три от Интер и на две от Рома.

”Вълците” също постигнаха успех, след като надделяха трудно с 1:0 като гост срещу Бари. Единственото попадение бе дело на черногорският нападател Мирко Вучинич в 19-ата минута./БЛИЦ

Италия, Серия “А”, 32 кръг
Интер – Болоня 3:0
1:0 Мота (29), 2:0 Балотели (52), 3:0 Мота (85)

Парма – Фиорентина 1:1
0:1 Силвестри (22), 1:1 Божинов (68)

Дженоа – Ливорно 1:1
1:0 Боакие (51), 1:1 Тавано (88)

Каляри – Милан 2:3
0:1 Бориело (7), 1:1 Рагацу (17), 1:1 Хунтелаар (19), 2:2 Матри (32), 2:3 Астори (38-автогол)

Лацио – Наполи 1:1
1:0 Флокари (4), 1:1 Хамшик (38)

Бари – Рома 0:1
0:1 Вучинич (19)

Киево – Сампдория 1:2
0:1 Касано (1), 0:2 Пацини (55), 1:2 Мантовани (76)

Аталанта – Сиена 2:0
1:0 Валдес (16), 2:0 Пинто (71)