Интер допусна поредна издънка, след като записа домакинска загуба с 0:1 от последния в класирането Новара. Срещата бе част от 23 кръг на Серия “А”, а гостите завършиха срещата с 10 души.

Нападателят Андреа Карачоло, който играе под наем от Дженоа, вкара единствения гол в мача в 56-ата минута. Халфът Иван Радованович получи втори жълт картон 10 минути преди края и остави Новара с човек по-малко на терена.

В последните минути Интер бе близо до изравнителното попадение, но Уесли Снайдер нямаше късмен, когато неговият удер срещна напречната греда.

Това бе пети пореден мач без победа за “нерадзурите” във всички турнири. Новара се изравни по точки с 19-ия Чезена. Интер е пети в класирането с 36 точки.

Катания записа първа победа от 2 месеца, след като се наложи с 4:0 над Дженоа. Аржентинският атакуващ халф Пабло Бариентос вкара два гола за “слоновете”.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 23 КРЪГ
09.02.12
21:45 ч.
Лацио – Чезена 3:2
0:1 Муту (14), 0:2 Винченцо Якуинта (35-дузпа), 1:2 Андерсон Ернанеш (53), 2:2 Сенад Лулич (61), 3:2 Либор Козак (63)
11.02.12
19:00 ч
.
Удинезе – Милан 1:2
1:0 Антонио Ди Натале (19), 1:1 Макси Лопес (77), 1:2 Стефан Ел Шаарави (85)
11.02.12
21:45 ч.
Каляри – Палермo 2:1
1:0 Маурисио Пинила (56), 2:0 Даниеле Десена (81), 2:1 Абел Ернандес (83-дузпа)
Катания – Дженоа 4:0
1:0 Франческо Лоди (7-дузпа), 2:0 Пабло Бариентос (49), 3:0 Пабло Бариентос (52), 4:0 Гонсало Бергесио (62)