Интер направи още една крачка към титлата в Италия. Воденият от Жозе Моуриньо отбор победи у дома Киево с 4:3 в мач от предпоследния 37 кръг. “Нерадзурите” бяха на минути от титлата, тъй като по това време основният конкурент за първото място – Рома, губеше като домакин от Каляри с 0:1. Великият Франческо Тоти обаче спаси “вълците”, след като реализира две попадения. Капитанът бе точен за 1:1 в 79-ата минута, а в 83-ата вкара дузпа за 2:1. Победата на Рома означава, че в последния кръг ще бъде решено първото място. Интер гостува на Сиена, а Рома гостува на Киево. Преди последните мачове Интер е със 79 точки, докато „вълците" са със 77.

Момчетата на Жозе Моуриньо започнаха срещата без контузените Лусио, Уесли Снайдер и Иван Кордоба, а Марио Балотели бе титуляр. Деян Станкович нацели горната греда в началото, но в 11-ата минута при първата атака на гостите Тиаго Мота си забоде автогол за 0:1. 60 секунди по-късно Мантовани от Киево повтори упражнението и резултатът бе изравнен – 1:1. До почивката имаше само един тим на терена и това бе този на Интер, който отбеляза два гола и пропусна още няколко, а вратарят Сарентино на няколко пъти се представи блестящо. Първо Естебан Камбиасо даде преднина на своите след подаване на Майкон в 35-ата минута. Четири по-късно Диего Милито прехвърли по страхотен начин стража на противника с 21-ия си гол за сезона.

През втората част Интер вкара и четвърти гол чрез Марио Балотели изведен чудесно от Майкон.
До края на срещата Граноче намали в 60-ата минута, а в 75-ата минута Серджо Пелесиер направи резултата 4:3.

Франческо Тоти спаси Рома с два късни гола. “Вълците” биха Каляри с 2:1. В 73-ата минута гостите от Каляри поведоха след гол на резервата Андреа Лазари. Тоти изравни в 79-ата минута, след като с диагонален шут прати топката зад вратаря Кристианo Лупатели. В 84-ата минута отново Тоти реализира, този път от дузпа за крайното 2:1.

Болоня не успя да победи като домакин коравия състав на Катаня, но въпреки това си осигури и на теория мястото в италианския футболен елит през следващия сезон. Болоня завърши 1:1 със сицилианците в среща от предпоследния кръг на Серия "А" и запазва мястото си в елита след загубата на Аталанта от Наполи. Така трите изпадащи са Аталанта, Сиена и Ливорно./БЛИЦ

Серия “А”, 37 кръг
Рома – Каляри 2:1
0:1 Лацари (73), 1:1 Тоти (79), 2:1 Тоти (83-дузпа)

Интер – Киево 4:3
0:1 Мота (12-авт), 1:1 Мантовани (13-авт), 2:1 Камбиасо (34), 3:1 Диего Милито (39), 4:1 Балотоли (52), 4:2 Граноче (60), 4:3 Пелисиер (75)

Ювентус – Парма 2:3
1:0 Дел Пиеро (16), 1:1 Ланзафаме (20), 1:2 Ланзафаме (40), 1:3 Бибиани (85), 2:3 Якуинта (90)

Ливорно – Лацио 1:2
0:1 Томазо Роки (13), 1:1 Лукарели (33), 1:2 Броки (44)

Наполи – Аталанта 2:0
1:0 Куалярела (43), 2:0 Куалярела (83)

Палермо – Сампдория 1:1
0:1 Пацини (54-дузпа), 1:1 Миколи (68-дузпа)

Удинезе – Бари 3:3
0:1 Барето (16), 1:1 Ди Натале (21), 2:1 Пепе (26), 2:2 Коман (39), 3:2 Ди Натале (63), 3:3 Алмирон (90)