ЦСКА (Москва) загуби у дома от Интер с 2:3 в среща от втория кръг в Група “B” на Шампионската лига. „Нерадзурите” стигнаха до първия си успех в турнира за този сезон след попадения на Лусио (6), Пацини (23) и Сарате (79). Междувременно „армейците” успяваха да намаляват резултата чрез Дзагоев (45+3) и Лав (77).

Домакините се опитаха да установят натиск, но бяха неприятно изненадани в 6-ата минута, когато бранителят на гостите Лусио бе най-съобразителен след изпълнение на корнер на Рикардо Алварес и неубедителна намеса на вратаря Габулов - 0:1. В 23-ата минута японският национал Юто Нагамото проби по дясното крило и центрира остро в наказателното поле на ЦСКА, където Джампаоло Пацини на празна врата засече за 0:2. След още осем минути игра Сейду Думбия стреля с глава в страничната греда и пропусна да върне един от головете. До края на полувремето домакините имаха доста сериозно предимство, което бе материализирано едва в третата минута от добавеното време на тази първа част. Тогава Алан Дзагоев изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и намали резултата на 1:2.

След почивката домакините не се предадоха и продължиха да търсят изравнителното попадение, до което стигнаха в 77-ата минута. Тогава Вагнер Лав завърши перфектна скоростна акция на ЦСКА за 2:3. Радостта на московските „армейци” обаче бе твърде кратка и след 120 секунди Интер отново излезе напред в резултата. Естебан Камбиасо даде чудесен пас към влезлият на мястото на контузилия се Пацини Мауро Сарате, който овладя топката на гърди и с мощен изстрел от границата на наказателното поле препарира Габулов за 2:3. От тук до края на мача не се случи нищо интересно и „нерадзурите” се поздравиха с първите си точки в Шампионската лига този сезон.

След победата си Интер се изкачи на второто място в групата с актив от 3 точки, колкото има и турският Трабзонспор, който е с по-добра голова разлика, а от 21:45 часа българско време посреща на свой терен френския шампион Лил.

0:1 Лусио (6), 0:2 Джампаоло Пацини (23), 1:2 Алан Дзагоев (45+3), 2:2 Вагнер Лав (77), 2:3 Мауро Сарате (79)